Gumové tesniace dosky ako polotovar na ďalšie zhotovovanie tesniacich a tlmiacich dielov. 

V ôsmych rôznych zloženiach kaučukových zmesí, ktoré zaručujú špecifické chemické a fyzikálno-mechanické vlastnosti: pevnosť v ťahu, tvrdosť, hustota, ťažnosť a teplotný rozsah. 

Škála našich tesniacich dosiek naplní potreby aj najnáročnejšieho klienta: tesniace dosky na všeobecné použitie, na mechanické namáhanie, olejuvzdorné, oteruvzdorné, teplovzdorné, potravinárske, zvukovoizolačné a paraguma. Vyberať si môžete vami preferovanú kombináciu vlastností a farieb. 

Dlhodobo vysokému záujmu sa teší tesniaca doska 7672 — NBR-SBR odolná voči benzínu a izooktánom, teplovzdorné dosky na báze EPDM, vysokopevná a vysokoelastická paraguma 7689 — NR alebo 7742 — NR a oteruvzdorná doska 7750 — NR-SBR-BR. Prečítajte si viac o vlastnostiach našich dosiek a vyberte si kombináciu vhodnú pre Vaše potreby. 

layout element background image
layout element image

Tesniaca doska v základnom prevedení, kvalitná a ekonomická  alternatíva. Určené na použitie bez špeciálnych nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia. Vyrobené na báze SBR vo viacerých vlastnostiach a farbách.

layout element image

Tesniaca doska s pridanou vlastnosťou zvýšenej pevnosti v ťahu. Určená na použitie bez ďalších nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia. Vyrobená na báze kaučukovej zmesi SBR.

layout element image

Tesniaca doska so špeciálnymi vlastnosťami vhodnými do prostredia, v ktorom prichádza do kontaktu s minerálnymi olejmi (rad NBR45) a benzínmi, resp. izooktánmi (vyšší rad NBR72). Vyrobené zo syntetickej zmesi NBR-SBR.

layout element image

Teplovzdorná tesniaca doska vhodná na vonkajšie použitie. Odolná voči vysokým teplotám, poveternostným vplyvom, ultrafialovému žiareniu, kyselinám a zásadám. Vyrobená na báze EPDM s rôznymi fyzikálno-mechanickými vlastnosťami.

layout element image

Tesniaca doska v bielej farbe na báze EPDM. Spĺňa požiadavky článku 3 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 z 27. 10. 2004 o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami.

layout element image

Vysokopevný a vysokoelastický materiál na báze prírodného kaučuku so zvýšenou oteruvzdornosťou. Vyrábame dve verzie paragumy, pričom hustota jednej z nich je nižšia ako 1 g/cm3, čo znamená, že ide o materiál ľahší ako voda.

 

layout element image

Tesniaca doska vyrobená na báze kombinácie kaučukov NR, SBR a BR. To materiálu dodáva odolnosť voči oteru (v hodnote 120 mm3) a zároveň nadštandardne vysokú pevnosť v ťahu (v hodnote 17 MPa).

layout element image

Špeciálny samozhášavý materiál na báze kaučukov CR a NR s akustickými vlastnosťami pôsobiacimi ako zvuková bariéra. Určená na použitie bez ďalších nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia a bez mechanického namáhania.

 • Tesniace dosky na všeobecné použitie — SBR a CR-SBR

  10 druhov tesniacich dosiek určených na všeobecné použitie bez špeciálnych nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia. Vyrobené na báze kaučukovej zmesi SBR vo viacerých farbách a s rôznymi chemickými a fyzikálno-mechanickými vlastnosťami. S možnosťou špecifikácie potrebnej hrúbky (1 — 15 mm), šírky (1,200 — 1,400 mm) a počtu vložiek (0 — 2 ks). Kliknite a vyberte si. Dotvorte si presnú špecifikáciu v konfigurátore. 

  Cenovo zaujímavá alternatíva, určená na použitie bez špeciálnych nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia.

  parameter TD - všeobecné použitie - malá ikona image
  parameter TD - Dezén hladký image
  4 — 8 parameter Pevnosť v ťahu image 1 — 15 parameter Hrúbka image
 • Tesniace dosky teplovzdorné — EPDM a EPDM-NR

  6 druhov tesniacich dosiek vhodných na vonkajšie použitie. Odolné voči vysokým teplotám, poveternostným vplyvom, ultrafialovému žiareniu, kyselinám a zásadám. Vyrobené na báze EPDM a EPDM-NR s rôznymi fyzikálno-mechanickými vlastnosťami. S možnosťou špecifikácie potrebnej hrúbky EPDM (1 — 15 mm),  EPDM-CR (1 — 6 mm) šírky (1,200 — 1,400 mm) a počtu vložiek (0 — 2 ks). Kliknite a vyberte si. Dotvorte si presnú špecifikáciu v konfigurátore. 

  Vyznačujú odolnosťou voči vysokým teplotám, poveternostným vplyvom, ultrafialovému žiareniu, kyselinám a zásadám. Sú vhodné na vonkajšie použitie.

  parameter TD - teplovzdorné - malá ikona image
  parameter Dezén S3 image parameter TD - Dezén hladký image
  7 — 12 parameter Pevnosť v ťahu image 1 — 15 parameter Hrúbka image
 • Tesniace dosky olejuvzdorné 7645 a 7672 — NBR-SBR

  2 druhy tesniacich dosiek určené do prostredia, v ktorom prichádzajú do kontaktu s minerálnymi olejmi (rad NBR45)  a benzínmi, resp. izooktánmi (vyšší rad NBR72). Vyrobené zo syntetickej zmesi kaučukov NBR-SBR v dvoch rôznych prevedeniach s vhodnými vlastnosťami. S možnosťou špecifikácie potrebnej hrúbky (1 — 15 mm), šírky (1,200 — 1,400 mm) a počtu vložiek (0 — 2 ks). Kliknite a vyberte si. Dotvorte si presnú špecifikáciu v konfigurátore. 

  Sú určené do prostredia, v ktorom prichádzajú do kontaktu s minerálnymi olejmi, resp. benzínom a izooktánmi. Vyrábajú sa na báze syntetických kaučukov NBR.

  parameter TD - olejuvzdorné - malá ikona image
  parameter TD - Dezén hladký image
  3 — 8 parameter Pevnosť v ťahu image 1 — 15 parameter Hrúbka image
 • Tesniace dosky PARAGUMA 7689, 7742 — NR

  2 druhy tesniacich dosiek vysokopevných a vysokoelastických so zvýšenou oteruvzdornosťou. Vyrábame dve verzie paragumy, pričom hustota jednej z nich je nižšia ako 1 g/cm3, čo znamená, že ide o materiál ľahší ako voda. Vyrobené na báze prírodného kaučuku NR s rôznymi fyzikálno-mechanickými vlastnosťami. S možnosťou špecifikácie hrúbky (1 — 10 mm), šírky (1,200 — 1,400 mm) a počtu vložiek (0 — 2 ks). Kliknite a vyberte si. Dotvorte si presnú špecifikáciu v konfigurátore. 

  Vysokopevný a vysokoelastický materiál na báze prírodného kaučuku so zvýšenou oteruvzdornosťou. 

  parameter TD - paraguma - malá ikona image
  parameter TD - Dezén hladký image
  12 parameter Pevnosť v ťahu image 1 — 10 parameter Hrúbka image
 • Tesniaca doska na mechanické namáhanie 7749 — SBR

  Tesniaca doska na všeobecné použitie s pridanou vlastnosťou zvýšenej pevnosti v ťahu. Vhodná do prostredia bez špeciálnych nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom. Vyrobená na báze kaučukovej zmesi SBR s rôznymi chemickými a fyzikálno-mechanickými vlastnosťami. S možnosťou špecifikácie potrebnej hrúbky (1 — 15 mm), šírky (1,200 — 1,400 mm) a počtu vložiek (0 — 2 ks). 

  Kvalita SBR so zvýšenou pevnosťou v ťahu. Nie je odolná voči negatívnym vplyvom prostredia.

  parameter TD - mechanické namáhanie - malá ikona image
  parameter TD - Dezén hladký image
  10 parameter Pevnosť v ťahu image 1 — 15 parameter Hrúbka image
 • Tesniaca doska potravinárska 7816 — EPDM-NR

  Tesniaca doska vyrobená v potravinárskej kvalite v bielej farbe. Spĺňa požiadavky článku 3 Nariadenia Európskeho parlamentu a Rady (ES) č. 1935/2004 z 27. 10. 2004 o materiáloch a predmetoch určených na styk s potravinami. Vyrobená na báze EPDM-NR s rôznymi fyzikálno-mechanickými vlastnosťami. S možnosťou špecifikácie potrebnej hrúbky (1 — 10 mm), šírky (1,200 — 1,400 mm) a počtu vložiek (0 — 2 ks). 

  EPDM guma určená na styk s potravinami.

  parameter TD - potravinárska - malá ikona image
  parameter TD - Dezén hladký image
  6 parameter Pevnosť v ťahu image 1 — 10 parameter Hrúbka image
 • Tesniaca doska oteruvzdorná 7750 — NBR-SBR-BR

  Tesniaca doska na všeobecné použitie s pridanou vlastnosťou vysokej oteruvzdornosti  (v hodnote 120 mm3) a nadštandardnej pevnosti v ťahu. Vyrobená na báze kaučukovej zmesi NR, SBR a BR s rôznymi chemickými a fyzikálno-mechanickými vlastnosťami. S možnosťou špecifikácie potrebnej hrúbky (1 — 15 mm), šírky (1,200 — 1,400 mm) a počtu vložiek (0 — 2 ks). Dotvorte si presnú špecifikáciu v konfigurátore. 

  Materiál na báze kaučukov NR, SBR a BR s veľmi vysokou pevnosťou v ťahu a odolnosťou voči oteru.

  parameter TD - oteruvzdorná - malá ikona image
  parameter TD - Dezén hladký image
  17 parameter Pevnosť v ťahu image 1 — 15 parameter Hrúbka image
 • Tesniaca doska zvukovoizolačná 9001 — CR-NR

  Tesniaca doska zo špeciálneho samozhášavého materiálu s akustickými vlastnosťami zvukovej bariéry. Určená na použitie bez nárokov na odolnosť voči negatívnym vplyvom prostredia a bez mechanického namáhania. Vyrobená na báze kaučukov CR a NR s miernou odolnosťou voči kyselinám, zásadám a olejom. V štandardnej hrúbke 2,5 mm a šírke do 1,400 mm. Dotvorte si presnú špecifikáciu v konfigurátore. 

  Samozhášavý materiál s akustickými vlastnosťami pôsobiacimi ako zvuková bariéra. Nie je určený na mechanické namáhanie.

  parameter TD - zvukovoizolačná - malá ikona image
  parameter TD - Dezén hladký image
  3 parameter Pevnosť v ťahu image 2.5 parameter Hrúbka image