layout element image

BOGUMA, s.r.o. je od roku 2005 slovenským výrobcom gumových produktov. Dodávame do celého sveta vysoko kvalitné certifikované gumárenské výrobky, ktoré nemajú vo svete vďaka tradičnej technológii rotačných lisov, priamu konkurenciu.

Vyrábame technológiou rotačnej vulkanizácie, pričom primárna podoba produktu je vo forme navinutého kotúča. Zameriavame sa na výber kvalitných vstupných gumárenských zmesí od overených dodávateľov s možnosťou flexibilnej reakcie na požiadavky zákazníkov.

Dodávame pre energetický priemysel, športový sektor, skladové priestory, lode a ropné plošiny. Disponujeme pestrým portfóliom produktov v kategóriách certifikovaných dielektrických kobercov a prikrývok, dezénových dlážkovín a tesniacich dosiek.

V produktových kategóriách sme schopní vyvíjať nové produkty na základe špecifických požiadaviek našich zákazníkov. Aj vďaka tomu sa nám podarilo vybudovať si silné zázemie klientov po celom svete.

Piliere našej spoločnosti

Pretvárame poctivé kaučukové zmesi využitím rotačnej technológie na certifikované produkty. Flexibilne reagujeme na vaše požiadavky prostredníctvom profesionálneho tímu gumárov.

Misia

Dotyk s nami zvyšuje vašu bezpečnosť.

Prinášame na trh vždy len také produkty, ktoré zabezpečia zvýšenie vašej ochrany vzhľadom na prostredie a vlastnosti v ktorom sú použité. 

Vízia

Hodnoty

Záleží nám, sme všímaví a konáme eticky.

Naše hodnoty predstavujú komplex charakteristík, ktoré sú pre naše podnikanie a správanie sa príznačné. Veľkú váhu prikladáme vzájomným vzťahom, či už v rámci našej spoločnosti, alebo medzi našimi obchodnými partnermi. Záleží nám na aspektoch pracovného a obchodného prostredia, ktoré sa vzájomne dopĺňajú a posúvajú našu spoločnosť vpred. Sme všímaví voči sebe, voči kolegom aj voči prostrediu v ktorom pôsobíme a podnikáme. Neustále máme otvorené oči a myseľ so zameraním sa na vznik nových podnetov, ako aj zlepšenie existujúcich procesov. Voči zamestnancom, ako aj v rámci dodávateľsko-odberateľského reťazca sa správame vždy eticky, korektne a výhradne v pravidlách morálky.

layout element background image
layout element image
layout element image
layout element image
layout element image
layout element image
layout element image

Výroba kvalitnou technológiou

1

KALANDROVACIA LINKA

Naše výrobky vyrábame z gumárenských zmesí od dodávateľov, ktorí nám garantujú kvalitu a požadované parametre aj atestom. 

Gumárenské zmesi najprv spracovávame na kalandrovacej linke, ktorá je jedinečná a umožňuje nám pripraviť veľmi presné gumové fólie, ktoré sú základom kvalitných výrobkov. 

Tieto gumové fólie na určitý čas necháme dozrieť a potom pokračujú do vulkanizačného procesu.

layout element image
layout element image
layout element image
layout element image

​​​​​​​

2

ROTAČNÉ LISY

Vulkanizačný proces prebehne v rotačných lisoch. Tie nám umožňujú vyrábať výrobky v rôznych hrúbkach (až do 15 mm), šírkach (do 1400 mm) s rôznym povrchom alebo dezénom. 

Naše rotačné lisy sú vybavené a kontrolované moderným softvérom, ktorý nám umožňuje riadiť celý vulkanizačný proces so zálohovaním údajov.

layout element image
layout element image
layout element image
layout element image

​​​​​​​

3

KONTROLA A FINALIZÁCIA

Kotúče po vulkanizácii sa dostanú na kontrolný stôl kde prebehne orezávanie okrajov na požadovanú šírku a delenie kotúča na jednotlivé dĺžky. Pri tomto procese kontrolujeme požadované hrúbky a prebehne aj vizuálna kontrola, aby sa finálny tovar zákazníkovi dostal v požadovanej kvalite. 

Hotové výrobky, kotúče balíme do ochrannej fólie a ďalej ich ukladáme na palety alebo na paletu s ochranným nadstavcom a ešte raz ich spolu spevníme. Tovar je pripravený na expedíciu k zákazníkovi.

layout element image
layout element image
layout element image
layout element image

PRODUKTY CERTIFIKOVANEJ KVALITY

Dezénové dlážkoviny

layout element image

STN EN ISO 24341:2012

Naše dezénové dlážkoviny sú v súlade s platnými európskymi štandardami, ktoré stanovujú šírku, dĺžku, priamosť a rovinnosť pásov pre pružné dlážkoviny.

STN EN ISO 24346:2012

Naše dezénové dlážkoviny vyrábame v súlade s európskou normou stanovujúcou najvhodnejšie celkové hrúbky pre rôzne druhy pružných dlážkovín. 

STN EN 12199

Pri výrobe dezénových dlážkovín dodržiavame špecifikáciu platnú pre homogénne a heterogénne gumové dlážkoviny s dezénom.

STN EN 13501-1

Pri výrobe ťažkohorľavých dlážkovín sa riadime klasifikáciou požiarnych charakteristík stavebných výrobkov a prvkov stavieb, ktorá v časti 1 využíva údaje zo skúšok reakcie na oheň.

STN ISO 7619-1

Pri výrobe dezénových dlážkovín sa riadime ISO normou pre gumu, vulkanizovaný alebo termoplastický elastomér, ktorá stanovuje tvrdosť (shore) vtláčaním hrotu tvrdomeru.

STN EN 14041

Pri výrobe dezénových dlážkovín sa riadime špecifikáciami základných vlastností  pre skupinu pružných, textilných a laminátových  dlážkovín. 

Tesniace dosky

layout element image

STN EN ISO 24341:2012

Naše tesniace dosky sú v súlade s platnými európskymi štandardami, ktoré stanovujú šírku, dĺžku, priamosť a rovinnosť pásov pre pružné gumové výrobky.

STN EN ISO 24346:2012

Naše tesniace dosky vyrábame v súlade s európskou normou stanovujúcou najvhodnejšie celkové hrúbky pre rôzne druhy pružných gumových výrobkov.

STN ISO 7619-1

Pri výrobe tesniacich dosiek sa riadime ISO normou pre gumu, vulkanizovaný alebo termoplastický elastomér, ktorá stanovuje tvrdosť (shore) vtláčaním hrotu tvrdomeru.

STN 62 2000

Pri výrobe tesniacich dosiek sa riadime normou, ktorá špecifikuje materiálové listy gumy. Dodržiavame základné ustanovenia a hodnoty vlastností.

Elektroizolačné koberce

layout element image

IEC 61111:2009

Naše elektroizolačné koberce vyrábame v súlade s európskou normou pre elektrickú pevnosť. Platí pre gumové dlážkoviny z elastomérov určené na ochranu pracovníkov pri elektrických inštaláciách.

STN EN ISO 24341:2012

Naše elektroizolačné koberce sú v súlade s platnými európskymi štandardami, ktoré stanovujú šírku, dĺžku, priamosť a rovinnosť pásov pre pružné gumové výrobky.

STN EN ISO 24346:2012

Naše elektroizolačné koberce vyrábame v súlade s európskou normou stanovujúcou najvhodnejšie celkové hrúbky pre rôzne druhy pružných gumových výrobkov. 

STN ISO 7619-1

Pri výrobe elektroizolačných kobercov sa riadime ISO normou pre gumu, vulkanizovaný alebo termoplastický elastomér, ktorá stanovuje tvrdosť (shore) vtláčaním hrotu tvrdomeru.

Elektroizolačná prikrývka

layout element image

IEC 61112:2009

Našu elektroizolačnú prikrývku vyrábame v súlade s európskou normou pre elektrickú pevnosť. Platí pre gumové dlážkoviny z elastomérov určené na ochranu pracovníkov pri elektrických inštaláciách.

STN EN ISO 24341:2012

Naša elektroizolačná prikrývka je v súlade s platnými európskymi štandardami, ktoré stanovujú šírku, dĺžku, priamosť a rovinnosť pásov pre pružné gumové výrobky.

STN EN ISO 24346:2012

Našu elektroizolačnú prikrývku vyrábame v súlade s európskou normou stanovujúcou najvhodnejšie celkové hrúbky pre rôzne druhy pružných gumových výrobkov. 

STN ISO 7619-1

Pri výrobe elektroizolačnej prikrývny sa riadime ISO normou pre gumu, vulkanizovaný alebo termoplastický elastomér, ktorá stanovuje tvrdosť vtláčaním hrotu tvrdomeru.

milestones icon MÍĽNIKY NAŠEJ GUMY

milestone image

Nová oceľová planžeta

Rozhodli sme sa výrazne navýšiť kapacitu výroby produktov s hladkým povrchom. Inštaláciou novej oceľovej planžety na jednom z našich lisov sme zvýšili flexibilitu dodávok našich produktov s hladkým povrchom.

2024
milestone image

ISO 9001

Pretože je kvalita našich výrobkov veľmi dôležitá pre nás aj našich zákazníkov zaviedli sme systém riadenia kvality podľa normy ISO 9001:2015 a úspešne sme prešli prvou certifikáciou spoločnosťou Bureau Veritas.

 

2023
milestone image

Žltá dlážkovina S8

Do portfólia farieb sme pridali jemnú žltú, ktorá decentne osvieži každý priestor. V portfóliu máme od začiatku okrem klasickej čiernej a šedej a tmavošedej aj oku lahodiace farby - modrú, zelenú a červenú.

2021
milestone image

Oslava 15 rokov

Oslávili sme 15 rokov od zahájenia plne rekonštruovanej kvalitnej gumárenskej výroby v Bošanoch. Tradícia výroby rotačným lisovaním sa datuje do roku 1958, kedy bol v Československu vyrobený prvý lisovací stroj.

2020
milestone image

Elektráreň Mochovce

Ako dodávateľa pre elektroizolačné koberce DEK4-H-1 a DEK3-S1-2 pre tretí blok elektrárne si nás vybrala aj spoločnosť prevádzkujúca jadrovú elektráreň v Mochovciach.

2019
milestone image

30 krajín

Naše portfólio klientov dovŕšilo tridsať krajín zo všetkých kontinentov. V Ázii a na strednom východe sú najžiadanejšie naše elektroizolačné prikrývky a tesniace dosky.

2018
milestone image

Dvere na americký trh

Vstupujeme ako dodávateľ kvalitných gumárenských výrobkov na ďalší kontinent a začíname obchodovať s Južnou Amerikou. Odvtedy sa portfólio našich svetových obchodných partnerov stále zväčšuje.

2016
milestone image

Rekonštrukcia prvého dvojvalca

Rekonštruujeme prvý dvojvalcový kalander výmenou motora, repasovaním prevodovky, výmenou všetkých ložísk, ozubených kolies a chladiaceho systému.

2015
milestone image

Ďalšie certifikáty

Neustále dôsledne strážime kvalitu našich výrobkov a získavame certifikát na elektroizolačnú prikrývku EIP 0 podľa európskej normy IEC 61112:2009. Začíname dodávať elektroizolačné koberce do Stredoslovenskej distribučnej.

2014
milestone image

Vstup na ázijský trh

Počas rokov 2013 až 2015 dodávame prvé veľké objemy dielektrických kobercov DEK4-S7-1 (14 kontajnerov) do Ázie a otvárame si tak obchodnú cestu na ďalší kontinent.

2013
milestone image

Rumunský hokej

Prvú veľkú zakázku v zahraničí sme získali a úspešne vybavili na dezénovú dlážkovinu s peniažkovým vzorom, typu S8, na nový hokejový štadión v Rumunsku.

2012
milestone image

Investícia do planžety

Výrobu obohacujeme o nekonečný oceľový pás na rotačný lis, čo nám umožňuje rozšíriť výrobný sortiment, skvalitniť výrobky hladkým povrchom a získať ďalších zákazníkov.

2011
milestone image

Štadión Zvolen

Úspešne dodávame dezénovú dlážkovinu S8 s peniažkovým vzorom, modrú a šedú v hrúbke 6 mm, na kompletné prikrytie podlahových plôch na športovom štadióne vo Zvolene.

2010
milestone image

Kontinuálne investície

Aj naďalej dôkladne investujeme do kvality výroby. Zapájame zariadenie na orezávanie a kontrolu kotúčov pre vyššiu presnosť a bezpečnosť.

2008
milestone image

Prvý certifikát kvality

Od začiatku kladieme dôraz na kvalitu výrobkov a ako prvé získavame certifikáty na dielektrické koberce podľa normy IEC 61111:2002. Tým sa slovenskej gume otvára cesta do sveta, kde je najväčší dopyt práve po dielektrických kobercoch.

2007
milestone image

Prvý výrobok z rotačného lisu

2. novembra 2006 je slávnostne spustená rekonštruovaná výroba v hale BOGUMA, s.r.o. Prvým výrobkom z rotačného lisu je dezénová dlážkovina jemne ryhovaná typu S2, ktorej vzorku máme ako gumárenskí nadšenci stále odloženú.

2006
milestone image

Záchrana výroby rotačnými lismi

Štyria odborníci znalí hodnoty výroby získajú a zrekonštruujú odstavené stroje firmy Buzuluk a prestavajú historickú budovu Koželužne Bošany na tradičnú gumárenskú výrobu. Založia novú spoločnosť, BOGUMA, s.r.o.

2005
milestone image

Porevolučný rozklad

Po revolúcii sa v dôsledku privatizácie majetku prosperujúci gumárenský podnik rozdelí na 4 samostatné firmy s rôznym sortimentom. Rotačné lisovanie funguje v Bratislave do roku 2004, kedy je výroba definitívne ukončená.

2004
milestone image

Zrod rotačnej technológie

V roku 1958 začne firma Buzuluk v Komárove vyrábať prvé kvalitné stroje na výrobu gumy rotačným lisovaním. Prvý vyrobený stroj je rotačný lis kobercový. V čase najväčšieho rozmachu gumárenstva v Československu je v prevádzke 32 strojov.

1958
milestone image

Neporaziteľné gumárenstvo

Gumársku výrobu postihnú všetky krízy doby (hospodárske krízy, požiare, zmeny vlastníkov, vojny), no vždy sa obnoví a prosperuje . Aj po druhej svetovej vojne sa opäť vybudovala, tentokrát ako strategický socialistický podnik s vlastnými predajňami.

1945
milestone image

Zrod prvej gumy

Prvú fabriku v Bratislave Petržalke stavia rakúska spoločnosť Gummi und Bellata Werke. Do firemného registra je zapísaná ako “Matador, továreň na gumové a kaučukové výrobky” a je začlenená do kartelu gumárenských fabrík v Rakúsko-Uhorsku.

1905